Menu Zavřeno

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA V HRADCI KRÁLOVÉ

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA V HRADCI KRÁLOVÉ
Kino Centrál, , Hradec Králové

Datum / čas
Datum - 26/11/2021
19:00 - 21:00

Místo konání
Kino Centrál

Kategorie


ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA SLAVÍ 30 LET!
S velkou pokorou a nadšením pro poezii a umění zveme na koncert legendární kapely v Hradci Králové. Koncert bude završením naší celoroční práce, ve znamení oslav třiceti let existence Druhé trávy a průřezem zásadních alb její historie. Vstupenky již v předprodeji na www.biocentral.cz. Více informací na www.najednombrehu.cz
PÁTEK 26. LISTOPADU 2021 od 19 hodin
BIO CENTRAL HRADEC KRÁLOVÉ

Přední česká nadžánrová kapela Druhá tráva si odnesla ze slavnostního ceremoniálu předávání cen Akademie populární hudby sošku Anděla za poslední album Díl první. Nahrávka vznikla pod dohledem britského producenta Eddieho Stevense. Angličan obohatil osobitý akustický zvuk skupiny o prvky typické pro elektronickou muziku. Druhou sošku ve stejný večer získal i samotný Robert Křesťan coby nový člen andělské Síně slávy.

Druhá tráva dosud vydala 19 alb v Čechách i USA a je již z minulosti několikanásobným držitelem ocenění Anděl. Hudební kritika považuje muzikanty kapely za mimořádné instrumentalisty a samotný Křesťan je popisován jako výjimečný zpěvák, textař a překladatel.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:
Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály
Radek Hlávka – kytara, vokály
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Martin Novák – bicí, perkuse, cajon