Menu Zavřeno
Král Lear | Divadlo v kině - English friendly
Bio Centrál, tř. Karla IV. 774, Hradec Králové

Datum / čas
Datum - 14/03/2019
20:30 - 23:30

Místo konání
Bio Centrál

Kategorie


For English scroll down
***************************
Inscenace Festival Theatre v Chichesteru získala loni pětihvězdičkové recenze a byla beznadějně vyprodaná. Letos se ukáže v Londýně, v divadle Duke of York, opět s hvězdou filmových sérii Pán prstenů a X-Men v titulní roli, Ianem McKellenem. Současné, podle deníku The Times vybalancované a silné převyprávění Shakespearovy něžné, násilné, dojemné i šokující hry režíruje Jonathan Munby.

Podle mnohých nejlepší tragédie historie vypráví o dvou stárnoucích otcích. Jeden je král, druhý jeho dvořan, oba zavrhli své děti, které je opravdu milovaly. Jejich slepota rozpoutá tornádo nelítostných ambicí a zrady, které jejich rodinu i zemi uvrhne do agresivního boje o moc s hořkým koncem.

★★★★★ „Ian McKellen kraluje v triumfální inscenaci.“ (Daily Telegraph)
—————————————————————————————
Recorded show from London’s West End, see Ian McKellen’s ‘extraordinarily moving portrayal’ (Independent) of King Lear in cinemas.

Chichester Festival Theatre’s production received five-star reviews for its sell-out run, and transfers to the West End for a limited season. Jonathan Munby directs this contemporary retelling of Shakespeare’s tender, violent, moving and shocking play.

Considered by many to be the greatest tragedy ever written, King Lear sees two ageing fathers – one a King, one his courtier – reject the children who truly love them. Their blindness unleashes a tornado of pitiless ambition and treachery, as family and state are plunged into a violent power struggle with bitter ends.

Tickets online: https://www.biocentral.cz/en/film/kral-lear-nt-live-8766
——————————————————————————————-
Uvádíme v anglickém znění s českými titulky