Menu Zavřeno
Food Truck Fest HK vol. 2
Náměstí 5.května, Náměstí 5.května, Hradec Králové

Datum / čas
Datum - 12/09/2020
10:00 - 18:00

Místo konání
Náměstí 5.května

Kategorie


Food Truck Fest v Hradci Králové i přes nepřízeň osudu bude.

V letošním roce je to s kulturními akcemi velmi nejisté. Ať už se jedná o dopady změny přístupu královéhradeckého magistrátu k finanční podpoře nebo důsledky koronavirové pandemie, vždy je to pro organizátory nelehký úkol a mnoho z nich se již rozhodlo raději pro letošek vhodit ručník do ringu. Pořadatelé hradeckého Food Truck Festu se však ani přes ztrátu hlavního partnera nevzdávají a slibují, že oblíbená akce 12.9. bude.

Při loňském prvním ročníku Food Truck Festu – festivalu jídla, kde jsou pokrmy vydávány pouze z pojízdných kuchyní – byla možnost se přesvědčit, že jdou akce tohoto typu dělat i jinak. Může být pro návštěvníky dostatečné množství míst k sezení a vychutnání si zakoupených specialit. Můžete si na každém kroku umýt ruce. Nevidíte nikde válející se odpadky, které naopak máte možnost třídit do dostatečného počtu košů. Letos je to však se všemi, i tradičními, akcemi velmi nejisté.

Trojice pořadatelů, kteří jsou pouhými nadšenci a akci připravují ve svém volném čase, se musí letos vypořádat navíc se ztrátou hlavního partnera. „Ani tak nechceme slevovat ze svých standardů, a naopak chceme posouvat hranice komfortu pro návštěvníky ještě dál“ říká Milan Málek, jeden z organizátorů. „Přišli jsme sice o finanční podporu, ale ohlasy na loňský ročník nás ženou dál. Proto jsme přišli s nápadem požádat o pomoc samotné návštěvníky v rámci crowdfundingové platformy HitHit. Připravili jsme krásná a kvalitní trička, festivalové kelímky a spoustu dalších zajímavých odměn. Každá stokoruna nám pomůže k realizaci akce na úrovni a nikdo neodejde s prázdnou“ dodává Málek.

Crowdfunding, neboli komunitní financování, je světově rozšířený fenomén podpory projektů ať už lokálních nebo kreativních. Sledujte událost na Facebooku, kde se dozvíte více a neunikne vám žádná aktualita.

 

Food Truck Fest na HitHitu.