Menu Zavřeno

Argentinské tango pro začátečníky v Hradci Králové (podzim)

Argentinské tango pro začátečníky v Hradci Králové (podzim)
Adalbertinum, Československé armády 300, Hradec Králové

Datum / čas
Datum - 06/11/2020
18:00 - 19:00

Místo konání
Adalbertinum

Kategorie


ARGENTINSKÉ TANGO pro ZAČÁTEČNÍKY v Hradci Králové

KDY: pátky (podzim 2020)
V KOLIK: 18:00 – 19:00 hod
KDE: Adalbertinum (tělocvična), Československé armády 300
FORMÁT KURZU: 10 x 60min
CENA: 1500 Kč, (cena 1 lekce 200 Kč)
PŘIHLÁŠKY: tangohk@email.cz; 722 650 687
Přihlásit se možno sólo i v páru. Možnost vyzkoušet i jenom 1 lekci.
https://www.facebook.com/events/1386576608206978/

O nás:
www.tangonet.cz
Argentinské tango tančíme pro potěšení, které nám přináší. Pravidelně jezdíme do Buenos Aires nasávat taneční atmosféru a dále kultivovat naše tango. V Evropě se účastníme tango maratonů a festivalů. Dosavadní taneční zkušenost chceme předávat dále.
lektorka kurzu: Eva Medvecká

Naše vize:
Chceme rozšířit stávající tango komunitu o tanečníky v Hradci a okolí. Plánujeme pořádat pravidelné workshopy a tančírny.

Co čekat od naší lekce:
Vyučujeme techniku, která staví na improvizaci a volnosti pohybového projevu. Neučí proto kroky, ani složité sekvence. Seznamuje tanečníky s biomechanikou pohybu, a každý si tak své tango formuje sám.
Každá lekce začíná rozcvičkou, následuje individuální práce a párový trénink. Lektorka s Vámi během tréninku aktivně pracuje, neboť se snaží odchytat nejčastější pohybové chyby hned na začátku. Součástí výuky je také taneční etiketa, tzv. códigos.

Co si s sebou vzít na lekci:
Ponožky tlusté tak, že ženám umožní otočku na špičce jedné nohy (jednoduše takové, které hezky kloužou). Pánům stačí ponožky normální, neboť dělají méně pivotů. Při výběru oblečení dejte přednost pohodlí před estetikou, v prostorách je možnost se převléci. Příklady pro ženy: sukně / legíny / šaty, příklady pro muže: rifle / kalhoty / tričko.
PS: Taneční boty, pokud máte, zatím nechte doma. Na kurzu pro začátečníky řešíme především vlastní rovnováhu a tu je dobré si procítit vědomým kontaktem chodidla s podlahou.

Proč tango třeba jen zkusit:
Tango pomáhá citlivěji vnímat sebe i druhé. Přináší novou fyzickou zkušenost a v neposlední řadě příjemný pocit z pohybu. Je to vhodná aktivita pro všechny, kteří chtějí rozpohybovat své tělo a rádi komunikují s ostatními lidmi. Praktikováním tanga také můžete objevit paralelu tanečního vztahu s jinými vztahy v běžném životě; skrze pohyb se tedy můžete zdokonalovat v oblastech, kde cítíte nejistotu v běžném životě (důvěra, dominance, submise…), a jemně tak kultivovat svoje projevy i mimo taneční parket.

Možné kombinovat se souběžnými kurzy v Pardubicích:
https://www.facebook.com/events/1214127065620494/